Niisiis, peale Sinimägesid sõitsime me edasi Sydney´sse.
Kuigi olime juba varem aru saanud, et me ei ole linnalapsed, otsustasime ikkagi
paar päeva suurlinnas veeta. Käisime Kuninglikus Botaanikaaias, kus nägime flying fox´e (hiiglaslikud nahkhiiresarnased
elukad). Edasi jalutasime Sydney Ooperimaja juurde, kuna mis turist sa
Austraalias oled, kui Ooperimaja näinud pole. Mulje- postkaardilt tundub maja
oluliselt võimsam ja ilusam. Minule isiklikult see oma silmaga vaadates
unustamatut muljet ei jätnud. Nägime muidugi ka kuulsat Sydney Sadamasilda.
Parim emotsioon Sydney´st oli Madame Tussauds´ külastus ning akvaarium.
Sydney´st jäi meelde ka „sõbrapilt“ tuletõrjujatega. Nimelt läks meie majutaja
juures grill põlema ja tuletõrje tuli kohale. Maja ees olevat olnud isegi kaks
brigaadi. Igatahes nalja kui palju ja liha sai tänu leegile oluliselt maistvam.
| Sydney meie magala rõdult vaadates |
| Ooperimaja ja Sadamasild |
| Kohtumine Alfiga! |
Newcastle- imearmas rannikulinn 500 000 elanikuga. Tore
noormees nimega Mark kutsus külla ja kuna me olime oma reisigraafikust ees,
otsustasimegi teda vaatama minna. Mida me siis tegime? Olime turistid, käisime Scratchley kindluses, tuulasime tunnelites ja uurisime kahureid. Proovisime sandboarding´ut ehk lasime
liivadüünidest laua peal alla, mille tulemuseks olid liivalossid hammaste vahel
ja veel kõikvõimalikes kehaavaustes. Järeldus- eelistame lund, kuid kogemus ise
oli lahe! Newcastle osutuski meie jaoks rohkem eksperimentide linnaks, kuna järgmine
ettevõtmine oli meil carveboarding.
Põhimõtteliselt on tegemist suuremat sorti, kuid pehmema rulaga. Adrenaliini
lisas ka fakt, et käisime harjutamas öösel, turvavest seljas, navigeerides
vähese liikuse sees. Igatahes käna ei käinud, sinikaid ei olnud, autod jäid
terveks ja emotsioon oli laes.
| Liivalauatamine |
Järgmine sihtpunkt oli peoparadiis Surfers Paradise Gold
Coastil. Meie puhul pisut irooniline, kuid ära sai käidud ja päikest sai
võetud. Ja veel.. surf on lahe! Kunagi tahaks ka proovida, sest kui üle
60-aastased habemes ja keskmisest rohkem kortsus mehed seisavad laual püsti,
siis võiksin ju mina ka hakkama saada.
Vahepeatus Brisbane´i backpacker´is
(noortehostelid, kes eelistavad hinda mugavusele). Tegemist siis kõige
jubedama bäkkeriga, kus ma seni Austraalias peatunud olen. Ööbisime kümneses
segatoas, kus olid peonäljas noored, aluspüksid, käbid ja veel palju üllatavat
kraami. Igatahes õudus kuubis, kuid jäime ellu ja põgenesime hommikul kella
kuuest lennuki peale.
Airlie Beach- koht, mis jääb ilmselt igaveseks minu
südamesse. Tegemist imearmsa ja koduse kuurortlinnaga. Meie missioon oli minna
sukelduma ja seda me tegime. Võtsime oma pisikese koti, hunniku adrenaliini ja
astusime Powerplay pardale, et Whitsunday saartele ja korallriife uurima purjetada.
Seiklus võis alata!
Minu elu esimene sukeldumine- ilmselt üks hirmsamaid
kogemusi, mis mul Austraalias olnud on. Närvitsesin juba eelnevalt katamaraani
pardal ja kui aeg oli vee alla minna, lõin täiesti verest välja ja ei saanud
kuidagi hakkama. Siiski tegin kõik enam-vähem kaasa, kuigi instruktor pidi
minust kinni hoidma, sest vastasel juhul oleks ma ära ookeaniavarustesse hõljunud.
Minu jaoks oli kõik korrast ära ja ma ebaõnnestusin. Kuid.. nagu ikka... jonn
oli nii suur, et pidin vaatamata suurele hirmule järgmisel päeval uuesti
proovima. Ma ei tahtnud uskuda, et ma hakkama ei saa, seega läksin uuele
katsele. Ja seekord oli kõik super! Veealune maailm on justkui muinasjutt-
värvilised korallid, pisikesed ja suuremad Nemod, hiiglaslik Napoleoni kala ja palju palju
muud. Sukeldusime 12 meetri sügavusel. Olin tohutult rahul ja vaimustunud!
Seega „hirmul olid suured silmad“!
Lisaks sukeldumisele käisime ka Whitehaven´i paradiisirannas, nägime kilpkonni ja delfiine ning
veetsime lõbusasti aega. Laevameeskond oli võrratud ja seltskond super! Puudu
ei jäänud ka merehaigusest .
![]() | |||
| Napoleon Fish |
| Meie Powerplay gäng :) |
| Kõige usinamal on mask juba ees ja teeb hingamisharjutusi! (Kõik pildid by Powerplay) |
Brisbane- Queenslandi osariigi pealinn. Tegemist järjekordse
suurlinnaga, kus ligikaudu 1,3 miljonit inimest. Kesklinn on sarnade teiste
suurlinnadega, seega „vau“-efekti pole siiani kogenud.
Niisiis... teisipäeval saab meie seekordne
Austraalia-seiklus läbi ja aeg on ette võtta kodutee mõningate vahepeatustega.
Siiani pole veel kohale jõudnud, et ongi kõik.
Teeks siis pisikese kokkuvõtte oma 8-kuusest reisist.
Kõigepealt olen tohutult tänulik oma kaasvandersellile, kes
süstis minusse Austraalia mõtte ja kellest on saanud minu teine õde, õpetaja,
psühholoog ja asendamatu sõber. Olen oma elu paljude kogemuste võrra rikastanud
ja loodetavasti olen siit ka palju õppinud.
- Austraaliast- vapustava loodusega maa, kust leiab igaüks oma hingele midagi.
- Austraallased- eestlastel on neilt palju õppida. Austraallased on suuremas osas väga sõbralikud. Nad usaldavad sind ja avavad sulle kiiresti oma südame. Kuigi nende paradiitväljend „No worries“ (Pole probleemi) tundub meile pisut närvidelekäiv, sobib see nende mentaliteediga kokku sulatult. Nad võtavad elu kergelt, naudivad iga päeva ja eriti koosveedetud hetki lähedastega. Kohalikud on väga lahked, mis võib tunduda eestlasele pisut imelik. Me olime Merliga pidevalt kahtlustavad, kuid tegelikkuses nad käituvadki nii, ootamata ühtki vastuteenet. See on nende loomuses!
- King´s kanjon- hingemattev vaatepilt, kus mõistad, kui väike osake oled looduse kõikvõimsas käes;
- Sinimäed- tasase Eesti maastikuga võrreldes tõeline ürgloodus oma sametiste mägedega;
- Whitsunday sukeldumine- minu unustamatu esimene, kus iseloom sai hirmust võitu;
- Barossa Valley- meie armas Austraalia kodu, Travis ja veinid;
- Margaret River´i piirkond- tundsin end kui pisike kääbik muinasjutumetsas.
Kas on põhjust tagasi tulla? Jah, ja väga palju!
P.s Kui hästi läheb, siis näete alloleva lingi kaudu ka meie reisi teekonda läbi Austraalia!
Vandersellide teekond
Varsti näeme, sõbrad!



Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar