Oleme nüüdseks seadnud end sisse Carnarvoni lähistel farmis. Sõitsime Perthist siia poolteist päeva, peatusime ööbimiseks Cervanteses, kus kohtasime Kõige Kohutavamat Norskajat. Arvestades, et olime sõitmisest väga väsinud ja panustasime mõnusale unele, kujunes see öö päris hirmsaks üleelamiseks.
Ühesõnaga saime tööle, jee, ja töötame ühe horvaatialase paprikafarmis. Meie töökski on peamiselt paprikate korjamine ja kui kohatine seljalihaste „halvatus“ välja arvata, pole töö iseenesest keeruline. Huvitav, millal me paprikaid unes nägema hakkame. Farmitööl pole niisiis väga viga- päike paistab, higi voolab, papagoid lendavad ringi, töölt tagasitulles ootavad sind ees külmad õlled ja koju pannakse kaasa head ja paremat. Täna näiteks saime kaasa kohalikke banaane ja krabisid. Ja üldse, selliseid ülemusi ei leidu palju, kes sulle põllult tulles BBQ (grillika) korraldavad. Normaalne. Näha, et meist tõesti hoolitakse. Muuseas, austraallaste grillikas tähendab hunnikutes liha ja saia. Sellist salatitega mässamist ei ole üldse. Priit vähemalt saab siin korralikult süüa :-). Oli eile laua ääres nii õndsa näoga.
Seltskond on meil üsna Euroopakesklne, meie pundis on veel iiri ja hollandi kutt. Eilne esimene barjäärideületamise ja tutvumisõhtu on kindlasti midagi sellist, mida jään eluks ajaks mäletama. Õnneks oleme Eestist väga-väga kaugel :-). Huumorit jagub meil kuhjaga. Lahe!
Kohalikult loomariigist. Olen oodanud kaua, millal näen ja saan katsuda kängurut. Nüüdseks olen neid näinud- neli laipa tee ääres, ja katsunud- sõin üleeile känguru saba. Saba pidi olema delikatess. Meie ülemus oli seda keetnud ja pakkus maitsmiseks. Põhimõtteliselt nagu liiga kõvaks läinud ja pisut seisnud süldi maitse, kuid loodetavasti saan teinekord proovida muudmoodi. Põnev! Siis veel, Cervantesest Carnarvoni sõites ümbritses meid loodus nagu „McLeodi tütardes“. Nägime veel emu oma poegadega, kitsesid ja sisalikke. Muuseas, siin hiiglaslikud rohutirtsud.
Kõige olulisem uudis muidugi on see, et meil oli esimene palgapäev. Ütleme nii, et pani näo särama, kuna teenisid kahe päevaga poole Eesti kuupalgast.
Elu nagu filmis!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar